Karta Turystyczna Obornickiego Włóczykija | Oficjalny serwis Gminy Oborniki Śląskie

Oborniki Śląskie, Poland

Karta Turystyczna Obornickiego Włóczykija

Przygoda czas start

Turysto!

Czeka na Ciebie fantastyczna przygoda, którą rozpoczniesz od Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego, gdzie całkowicie za darmo będziesz mógł odebrać swoją Kartę Turystyczną i ruszyć na pełną ciekawych miejsc trasę po naszej gminie. Dla przypomnienia Wydział Promocji jest czynny w poniedziałek, wtorek, czwartek w godzinach 7:30 – 15:30, środę 7:30 – 17:00 oraz w piątek 7:30-14:00. Karta Obornickiego Włóczykija jest zaproszeniem do bliższego poznania uroków Gminy Oborniki Śląskie. W naszej gminie znajduje się wiele interesujących obiektów i miejsc, wartych bliższego poznania i zapoznania się z ich historią. Świetna komunikacja, a za razem bardzo dobry dojazd samochodem, pociągiem, a nawet rowerem sprawi, że przygoda nabierze realnych kształtów. Wszystkie obiekty, które wskazaliśmy w karcie znajdują się na terenie naszej gminy, a każdy z nich jest wyjątkowy na swój sposób. Turysta odwiedzając kolejne punkty na swojej trasie napotyka na charakterystyczne dla gminy obiekty architektury jak i ciekawe pod przyrodniczym względem miejsca. Wśród leśnych zakątków odnaleźć można ruiny zamków, dawne dworki i pałace, grodziska, kurhany, a także zabytkowe budowle świeckie i sakralne. Do zobaczenia jest łącznie 30 intrygujących miejsc. Jesteśmy przekonani, że po ich odkryciu bez wątpienia będzie się chciało niejednokrotnie do nich wrócić. Oferta turystyczna gminy adresowana jest do wszystkich, którzy chcą bardziej poznać naszą małą ojczyznę. Zachęcamy do odwiedzenia wszystkich wskazanych przez nas obiektów. Przy których będziesz mógł wbić pamiątkową pieczątkę do swojej karty. Jeśli odwiedzisz wszystkie obiekty i wrócisz do nas otrzymasz dodatkową nagrodę. Poniżej przedstawiamy dokładną lokalizację miejsc, które zaproponowaliśmy do odwiedzenia na terenie naszej gminy.

mapa lokalizacji

1. Dworzec PKP
Znajduje się w centrum miasta przy linii kolejowej łączącej Wrocław z Poznaniem przy ulicy Dworcowej 3. Tutaj początek mają szlaki piesze i rowerowe, które rozgałęziają się na teren całej gminy. Sam neoklasycystyczny budynek powstał w 1856 roku w którym mieści się m.in. poczekalnia dla podróżnych wraz z kasami biletowymi, mieszkania oraz biblioteka publiczna, przy której w parku jest zlokalizowana skrzynka z pieczątką.

Dworzec
Dworzec lokalizacja

2. Wzgórze Grzybek
"Grzybek" to znany w Obornikach i okolicach ponad 100-hektarowy park krajobrazowo-wypoczynkowy. Świetne miejsce na wypoczynek, postój w trakcie rowerowej wyprawy oraz miejsce widokowe. Znajdują się tu zarówno duże przestrzenie otwarte - łąki, jak i gęste lasy z wąwozami, stawami i leśnymi strumykami. Najwyższym wzniesieniem na Grzybku jest Góra Holtei'a, skąd rozpościera się piękny widok na okolicę i panoramę Wrocławia. Przy dobrej pogodzie widoczne są nawet pasma Sudetów z górującą nań Śnieżką. Znajduje się tutaj kolejna pieczątka, którą w prosty sposób odnajdziecie na szczycie.

Grzybek
Grzybek lokalizacja

3. Pałac Schaubertów
Pałac Schaubertów to nastepny zabytek z Obornik Ślaskich, który znajduje się przy ulicy Pozamcze 7. Obiekt został wniesiony w latach 1864-1865, według projektu Wilhelma Grapowa (który zaprojektował również wrocławski dworzec kolejowy) dla Karla Friedricha Gustawa Schauberta, z ośmioboczną wieżą na miejscu dawnego pałacu z XVII w. należącego do rodu Schaubertów. Obok tej niezwykłej budowli znajduje się park i zabudowania folwarku. Po wojnie pałacyk został przejęty przez PGR i zmodernizowany. Z części historycznej zachowała się właściwie tylko oktagonalna wieża, która do dzisiaj zachwyca turystów. Pieczątka jest zlokalizowana w pobliskim parku na tablicy informacyjnej.

Pałac Oborniki
Pałac lokalizacja

4. Kino Astra
Kino mieści się w dawnym domu wspólnoty ewangelickiej – budynku powstałym prawdopodobnie w połowie XIX wieku, gdzie w latach 20-30. XX wieku była też siedziba związku sportowego. Po wojnie budynek rozbudowano i zaadaptowano na kino „Astra”, które z przerwami działało do 2006 roku. Po latach przerwy, po generalnym remoncie kino nadal jest miejscem spotkań filmowych dla mieszkańców gminy Oborniki Śląskie. Kino Astra zlokalizowane jest w Obornikach Śląskich przy ulicy Dworcowej 43. Szukając pieczątki obowiązkowo odwiedźcie to miejsce. Więcej informacji na temat Kina znajdziecie TUTAJ.

Kino
Kino lokalizacja

5. Obornicki Ośrodek Kultury
Kolejny punkt na naszej mapie znajduje się w Obornikach Śląskich przy ulicy Dworcowej 26. 22 lipca 1969 r. dzięki społecznemu zaangażowaniu mieszkańców Obornik Śląskich został otwarty Miejski Międzyzakładowy Dom Kultury. Dziś Obornicki Ośrodek Kultury w którym zrzesza się kulturotwórcze środowisko przedstawia bogaty program kulturalny skierowany dla każdego widza, niezależnie od wieku. Nowi animatorzy wciąż podejmują nowe przedsięwzięcia, którymi są m in. Spotkania z Muzyką i Poezja (ogólnopolski konkurs dla młodzieży), Artystyczny Świat Malucha-prezentacje realizowane przy współpracy przedszkoli i szkół gminy Oborniki Śląskie. Powstała Mała Galeria Fotografii Kontrast i Galeria Plastyczna  oraz "Galeria Oborniki Śląskie". Powstał dziecięcy Teatrzyk "Bajeczka", Grupa Teatralna "Obok" , Studio Piosenki. Więcej informacji na temat Obornickiego Ośrodka Kultury znajdziecie TUTAJ.

OOK Oborniki Śląskie
OOK Oborniki Śląskie lokalizacja

6. Ośrodek Sportu i Rekreacji
Miejsce dające możliwość odpoczynku w ciszy i spokoju, z dala od hałasu oraz zgiełku dużego miasta. Świetne miejsce wypadowe z licznymi ścieżkami rowerowymi, stadninami koni, pięknymi lasami, rozwiniętą siecią szlaków turystycznych prowadzących m. in. do Trzebnicy, Pęgowa, Urazu, Wielkiej Lipy i Bagna - miejsc, które ze względu na zabytki na pewno warto odwiedzić. Ośrodek dysponuje różnorodną bazą noclegową z pełnym zapleczem sportowo - rekreacyjnym. OSiR znajduje się w Obornikach Śląskich przy ulicy Poniatowskiego 22. Pieczątkę do swojej karty znajdziecie na recepcji Ośrodka, która jest czynna całą dobę. Więcej informacji na temat Ośrodka Sportu i Rekreacji znajdziecie TUTAJ.

OSIR
OSIR lokalizacja

7. Grodzisko w Bagnie
Niedaleko wsi Bagno, (jadąc w kierunku Godzięcina) w odległości około jednego kilometra w kierunku zachodnim, znajduje się średniowieczne grodzisko z XII – XIII wieku. Grodzisko otoczone było wałem i fosą, których zarysy są widoczne w terenie do dzisiaj. Na teren grodziska prowadzi masywny, kamienny most z 1915 roku. W zachodniej części grodziska stoi krzyż z piaskowca z roku 1920 z wyrytą sentencją „Wszystko pochodzi od Boga, szczęście i nieszczęście, życie i śmierć”. Dokładna lokalizacja GPS to 51.34362, 16.79831

Grodzisko w Bagnie
Grodzisko w Bagnie lokalizacja

8. Klasztor w Bagnie
Zespół pałacowo – parkowy z początku XVIII w. znajduje się przy ulicy Ziołowej 51 w Bagnie. Pałac składa się z dwóch części: zachodnie skrzydło, w stylu barokowym powstało w latach 1720 – 1734, a część wschodnia w stylu neobarokowym powstała ok. 1913 r. Całość usytuowana jest wśród przepięknego parku utrzymanego w stylu angielskim. Naprzeciw pałacu znajduje się staw, gdzie przy odrobinie szczęścia można spotkać pływające łabędzie. Skrzynka z pieczątką zlokalizowana jest przy tablicy informacyjnej przy parkignu dla odwiedzających gości. Więcej informacji na temat Klasztoru w Bagnie znajdziecie TUTAJ.

Bagno klasztor
Bagno klassztor lokalizacja

9. Starożytne Kurhany
Kolejnym punktem na mapie są starożytne kurhany sprzed 3500 lat. Dotrzeć można do nich od południa, po około 2km spacerze żwirową leśną drogą od parkingu, który znajduje się na skrzyżowaniu szosy nr 340 z drogą biegnącą do miejscowości Jary. Druga droga od północy od szosy nr 32 prowadzi wzdłuż ścieżki rowerowej. Dobrze widoczny jest jeden, duży grobowiec z kultury przedłużyckiej, jaka panowała na tych terenach w okresie XII – XVI  w . p. n. e. Jej charakterystyczną cechą w pierwszym okresie są pochówki szkieletowe, dlatego zaliczana jest do kultur mogiłowych. Dokładna lokalizacja GPS to 51.308349, 16.879606

Kurhany
Kurhany lokalizacja

10. Wąwóz w Borkowicach
Kolejną ciekawostką na naszej trasie jest Teren zbudowany głównie z materiałów naniesionych przez wędrujący lodowiec, który utworzył potężny wał moreny spiętrzonej. Ruchy lodowca obywały się w czasie jednego ze stadiałów zlodowacenia środkowopolskiego. Tutejsze zbocza są zbudowane z typowych utworów morenowych jakimi są żwiry i gliny oraz utwory starszego pochodzenia, stanowiące głównie trzeciorzędowe iły i piaski. Dokładna lokalizacja GPS to 51.29299, 16.99172

Wąwóz w Borkowicach
Wąwóz w Borkowicach lokalizacja

11. Dworek w Kuraszkowie
Dworek mieści się w samodzielnym budynku, położonym w odległości 200m od drogi Oborniki Śląskie – Prusice, na niewielkim wzniesieniu przy ulicy Turystycznej 2 w Kuraszkowie. Posesja częściowo zadrzewiona z miejscem na ognisko, boiskiem do siatkówki, terenem do gier i zabaw. W pobliżu znajdują się wzniesienia nadające się do saneczkowania i zjazdów na nartach. Najwyższe wzniesienie w okolicy góra Gnieźniec 226mnpm jest bazą sportów lotniarskich (paralotnie). Więcej informacji na temat Dworku w Kuraszkowie znajdziecie TUTAJ.

Dworek w Kuraszkowie
Dworek w Kuraszkowie lokalizacja

12. Akademia Kuraszków
Nie musisz jechać daleko – wystarczy tylko wstąpić do naszej gminy, aby zapomnieć o ciężkim i pracowitym tygodniu! Spędź czas z rodziną, ciesz się przyrodą, spaceruj, wskocz na rower czy naucz się jeździć konno. Poznaj Akademie rekreacyjne i edukacyjne, biesiaduj w restauracji z regionalną kuchnią lub po prostu zrelaksuj się na wygodnym fotelu z książką z przepastnej biblioteki. Akademia Kuraszków znajduje się przy ulicy Jesionowej 9. Skrzynka z pieczątką zlokalizowana jest przy parkingu Akademii, obok wielkiego kamienia. Więcej informacji na temat Akademii Kuraszków znajdziecie TUTAJ.

Akademia Kuraszków
Akademia Kuraszków lokalizacja

13. Papugarnia Kubuś&Endriu
Pozostajemy w Kuraszkowie. Wędrując po naszej gminie dojdziemy w końcu do Papugarni, która znajduje się przy ulicy Żytniej 2 w Kuraszkowie. Jest to świetne miejsce, zarówno dla dzieci jak i dla rodziców. W ptasim otoczeniu można miło spędzić czas, który pozytywnie wpłynie na odwiedzających turystów. Więcej informacji na temat Papugarni Kubuś&Endriu znajdziecie TUTAJ.

Papugarnia
Papugarnia lokalizacja

14. Miasteczko Portowe
Zapraszamy w odwiedziny nad Odrę! Przyjazd do Urazu może stanowić krótszą lub dłuższą odskocznię od zgiełku dnia codziennego. Poznajcie główny nurt Odry, starorzecze odrzańskie, meandry odrzańskie oraz Zalew Prężyce. Na miejscu możecie pozostawić pod dobrą opieką swoją łódź lub jacht, wypożyczyć sprzęt pływający oraz skosztować naszych prostych, dobrych i dostępnych dla każdego wyrobów z Tawerny Portowej oraz Pizzerii Portowej. Miasteczko Portowe zlokalizowane jest przy ulicy Portowej 1 w Urazie. Ahoj! Więcej informacji na temat Miasteczka Portowego znajdziecie TUTAJ.

Port Uraz
Port Uraz lokalizacja

15. Zamek Auras
Na kolejnym przystanku dochodzimy do Urazu. To tutaj znajdują się ruiny zamku usytuowanego w zakolu Odry, otoczonego wałem ziemnym oraz fosą. Ciekawostką jest fakt, że budowla jest wzniesiona na planie trójkąta równobocznego co czyni ją unikatową na skalę Europy. Obiekt niestety nie jest otwarty do zwiedzania. Pieczątkę, którą możecie zdobyć znajduje się przy głównej bramie prowadzącej do ruin. Adresem Zamku jest Plac Wolności 1 w Urazie.

Zamek w Urazie
Zamek w Urazie lokalizacja

16. Kościół Trójcy Świętej
Najstarsza wzmianka o kościele pochodzi z 1313 r., obecna budowla pochodzi z XV w., jej fundatorem był Hans von Diebitsch, właściciel dóbr. W latach 90. XX w. przeprowadzono remont. Kościół późnogotycki, z drewnianą wolnostojącą dzwonnicą. We wnętrzu zachowane: ołtarz barokowy z 4 ćwierci XVII w; późnogotyckie sakramentarium z piaskowca; późnogotycka chrzcielnica z piaskowca z herbami szlacheckim na obwodzie czaszy. Kościół Trójcy Świętej zlokalizowany jest w Lubnowie przy ulicy Kościelnej 4.

Lubnów
Lubnów lokalizacja

17. Świetlica w Jarach
Świetlica wiejska w Jarach jest ciekawym pod względem architektonicznym budynkiem. Historia tego miejsca jest bardzo ciekawa. Na początku w budynku znajdowała się śwetnie prosperująca restauracja, z biegiem czasu przerodzona w sklep. W chwili obecnej budynek jest wykorzystywany jako świetlica wiejska. Skrzynka z pieczatką znajduje się na terenie parkingu przed obiektem przy ulicy Akacjowej 20 w Jarach. Na pewno nie będzie problemu z jej odnalezieniem.

Jary świetlica
Jary świetlica lokalizacja

18. Staw Leśny w Jarach
Nasza przygoda przenosi się do lasu, gdzie w pobliżu Jar znajdują się stawy hodowlane. Jeden z nich o powierzchni ok. 5 ha znajduje się w lesie ok. 1 km na południowy zachód od wsi. W południowej części stawu znajdują się dwie wysepki lęgowe dla ptaków. Na brzegach trzcina, a także kępy kosaćca żółtego i okrężnicy bagiennej. Na stawach występuje łabędź niemy i kaczka krzyżówka (często zalatuje bielik). Skrzynka znajduje się na skraju stawu. Dokładna lokalizacja GPS to 51.273508, 16.861491

Jary staw
Jary staw lokalizacja

19. Stajnia Arat
Następny punkt na naszej mapie prowadzi do ośrodka jeździeckiego położonego w urokliwym miejscu, na skraju lasu między Obornikami Śląskimi a Golędzinowem. Dokładniej przy ulicy Jeździeckiej 1 w Golędzinowie. Wystarczy krótka podróż, aby z miasta dostać się do zacisza i zrelaksować wśród koni i innych zwierzaków (których, jak w każdej stajni — nie brakuje). Skrzynka w której ukryta jest pieczatka znajduje się przy drewnianej wiacie na terenie obiektu. Na pewno nie sprawi Wam trudność jej zlokalizowanie. Więcej informacji na temat Stajni Arat znajdziecie TUTAJ.

Arat
Arat lokalizacja

20. Lądowisko samolotów
Przenosimy się w powietrze. I to dosłownie, bo za sprawą lądowiska samolotów w Golędzinowie. Na terenie lotniska znajdują się dwa trawiaste pasy startowe o długości 400 i 500 metrów. Na co dzień możemy spotkać tu pasjonatów lotnictwa, którzy odbywają loty nad naszą urokliwą gminą. Lądowisko nie będzie trudne w lokalizacji ponieważ znajduje się przy głównej drodze wojewódzkiej nr 342 prowadzącej z Obornik Śląskich do Pęgowa. Skrzynka z pieczątką znajduje się na wiacie budynku kontroli lotów. Więcej na temat lądowiska znajdziecie TUTAJ.

Lądowisko
Lądowisko lokalizacja

21. Staw wędkarski w Zajączkowie
Staw wędkarski w Zajączkowie znajduje się przy głównej drodze wojewódzkiej nr 342 prowadzącej z Obornik Śląskich do Wrocławia. Z drugiej strony staw graniczy z linią kolejową Wrocław – Poznań. Będąc w tym miejscu turysta może odpocząć od zgiełku miasta, podziwiać piękny staw, a nawet złowić ryby. Sama skrzynka z pieczątką również nie powinna sprawić problemu z jej odnalezieniem.

Staw w Zajączkowie
Staw w Zajączkowie lokalizacja

22. Kruczyna w Pęgowie
Kruczyna jest gospodarstwem położonym w Pęgowie w sąsiedztwie malowniczego lasu, który zachęca do spacerów i obcowania z przyrodą. Aby do niej trafić wystarczy w google maps wpisać frazę "Kruczyna" i bez problemu dotrzemy do celu. Na miejscu są organizowane spotkania rodzinne, urodziny. Pobyt w gospodarstwie ma typową sielską atmosferę urozmaiconą kontaktem ze zwierzętami (konie, owce, kozy) oraz warsztatami z rękodzieła. Kruczyna oferuje aktywny wypoczynek, jazdy konne oraz zajęcia z hipoterapii. Skrzynka z pieczątką znajduje się na drewnianym witaczu. Dokładna lokalizacja GPS to: 51.25108, 16.95221. Więcej informacji na temat Kruczyny w Pęgowie znajdziecie TUTAJ.

Kruczyna
Kruczyna lokalizacja

23. Pałac gotycki w Pęgowie
Pałac wybudowany w stylu neogotyckim przez mistrza budowlanego Vatera z Prusic dla ówczesnego właściciela majątku Caesara Sachsa. Jest to budowla murowana, założona na planie prostokąta z wewnętrznym świetlikiem i wieżą w narożniku południowo-zachodnim. Wieża posiada machikuły i taras widokowy. Pałac nakryty jest dachami dwuspadowymi z lukarnami i połaciami ograniczonymi schodkowymi szczytami ze sterczynami. We wnętrzach zachowała się część bogatego wystroju. Przed fasadą znajduje się dziedziniec, otoczony zabudowaniami folwarcznymi. Do pałacu przylega park krajobrazowy. Niestety, obiekt nie jest dostępny dla odwiedzających turystów, ale jest widoczny z ulicy. Pieczątka, którą możecie zdobyć znajduje się vis – a – vis Straży Pożarnej przy ul. Poprecznej 18.

Pałac Pęgów
Pałac pęgów lokalizacja

24. Pomnik Przyrody
Wspomniany pomnik to eratyk, który został przywleczony w plejstocenie przez lądolód skandynawski. Obwód pomnikowego narzutniaka wynosi 12,25 m; wymiary: 4,64 m x 2,90 m x 1,01 m. Do pomnikowego głazu można trafić z drogi wojewódzkiej 342, skręcając w pierwszą drogę leśną odchodzącą w prawo (na zachód) po opuszczeniu Osolina. Po przejechaniu ~ 300 metrów znajduje się skrzynka z pamiątkową pieczątką. Dokładna lokalizacja GPS to 51.336361, 16.843056

Osolin
Osolin lokalizacja

25. Mauzoleum w Wilczynie
Mauzoleum znajduje się przy głównej drodze wojewódzkiej 340 prowadzącej z Obornik Śląskich do Trzebnicy. W zespół cmentarza wchodzi neoromańskie mauzoleum rodu von Lauterbach z 1868r., cmentarz poewangelicki z 1 poł. XIXw. oraz mur cmentarza z ok. 1890r. Obiekt w chwili obecnej nie jest dostępny do zwiedzania. Pieczątka znajduje się w widocznym miejscu przy ulicy Świętej Jadwigi.

Wilczyn
Wilczyn lokalizacja

26. Staw w Wilczynie
Łowisko składa się z dwóch stawów o łącznej powierzchni 17 ha. Staw nr1 , na którym znajduje się strzeżone kąpielisko udostępniony do wędkowania od kwietnia. Od strony południowo - wschodniej staw jest płytki a z przeciwnej strony głębokość dochodzi do 4m . Wybór miejsca zależy od upodobań bo rybę można złowić praktycznie każdym miejscu. Stawy w Wilczynie zlokalizowane są przy ulicy Stawowej. Skrzynka z pieczątką znajduje się przy tablicy informacyjnej pomiędzy dwoma stawami.

Wilczyn stawy
Wilczyn stawy lokalizacja

27. Przystanek Koński Dwór
To położone w malowniczym Morzęcinie Wielkim centrum aktywnego wypoczynku. Jest to również miejsce dla osób ceniących spokojny, duchowy i intelektualny relaks pośród natury. Morzęcin Wielki jest krainą łąk, lasów i polnych ścieżek, w której można cieszyć się powietrzem, ciszą, a nocą - podziwiać rozgwieżdżone niebo. Przystanek Końsku Dwór znajduje się w Morzęcinie Wielkim 60. Więcej informacji na temat Przystanku Koński Dwór znajdziecie TUTAJ.

Morzęcin Wielki
Morzęcin Wileki lokalizacja

28. Pałac w Siemianicach
W centrum wsi, przy ulicy Pałacowej znajduje się pałac z 1896 roku otoczony parkiem. Posiadłość zmieniała właścicieli na przestrzeni ok. 100 lat. Po zakończeniu II Wojny Światowej pałac przejęło państwo polskie. Powstało w tym miejscu Prewentorium Dziecięce „Siemianice”, które działało do 1985 roku.  Na początku lat 90 XX wieku posiadłość sprzedano i do dziś jest ona w własnością prywatną, a oglądnąć ją można tylko z zewnątrz. Skrzynka z pieczątką znajduje się przed wejściem głównym.

Siemianice
Siemianice lokalizacja

29. Dąb Cesarz
"Dąb Cesarz" jest dębem szypułkowym o obwodzie 6,45 m. i wieku około 400 lat. Jest największym drzewem w okolicy i pomnikiem przyrody. Jako jedyne drzewo z terenu gminy figuruje w kartotece Wojewódzkiego Konserwatora Przyrody, do którego został wpisany od 1954 r. Inne drzewa mogą zyskać status pomnika przyrody decyzją władz gminy o czym mówi ustawa o ochronie przyrody . "Cesarz" zajmuje połowę jezdni i jest chlubą Obornik Śląskich. Dąb znajduje się przy ulicy Wyszyńskiego w Obornikach Śląskich w sąsiedztwie stawu. Skrzynka z pieczatką zainstalowana jest przy płocie ogradzającym teren stawu.

Dąb Cesarz
Dąb Cesarz lokalizacja

30. Pałac w Wielkiej Lipie
Z odnalezieniem tego zabytku nie będzie problemu. Znajduje się przy głównej drodze, która prowadzi przez miejscowość. Pierwsza rezydencja w Wielkiej Lipie została wzniesiona w XVI wieku. Renesansowy dwór był zapewne przebudowywany w kolejnych stuleciach. Budynek ten wspomina źródło z 1845 roku. Około 1897 roku Alfred von Waldenburg-Würben wzniósł w Wielkiej Lipie nowy neogotycki pałac. Przy jego budowie wykorzystano część murów pierwotnego dworu. Pałac otacza park krajobrazowy. Na zachód od rezydencji wznoszą się budynki gospodarcze dawnego folwarku. Skrzynka z pieczątką zlokalizowana jest przy wejściu na posesję. Niestety Pałac można podziwiać jedynie z zewnątrz.

Wielka Lipa
Wielka Lipa lokalizacja

GRATULACJE, WŁAŚNIE STAŁEŚ SIĘ OBORNICKIM WŁÓCZYKIJEM.

Z kompletem pieczątek wbitych w swoją kartę zapraszamy z powrotem do Wydziału Promocji po nagrodę specjalną jaką jest unikatowa, jedyna w swoim rodzaju odznaka Obornickiego Włóczykija!. Do zobaczenia :)