Rehau – miasto przemysłowe w południowo-wschodnich Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Górna Frankonia, w regionie Oberfranken-Ost, w powiecie Hof. Leży ok. 3 km od granicy z Czechami oraz ok. 9 km od Saksonii.
Nazwa Rehau pochodzi wg lokalnej tradycji od złożenia słów Reh (pol. sarna) i Au (pol. błonie), czyli sarnie błonie.
Husiatyn został założony w 1559 r., początkowo jako miasto królewskie. Już w XVI wieku miejscowość była wielokrotnie łupiona przez Tatarów. Król Zygmunt August nadał ją rodowi Kalinowskich. Według lokalnej legendy w Husiatynie miał się urodzić Semen Nalewajko, jeden z pierwszych buntowników kozackich. W okresie międzywojennym Husiatyn stanowił ośrodek przygraniczny, należący do powiatu kopyczynieckiego w województwie tarnopolskim. Do 1939 funkcjonowało w nim przejście graniczne z ZSRR. 17 września 1939 r. został zajęty przez Sowietów, a 7 lipca 1941 r. – przez Niemców. 24 marca 1944 r. miasto znalazło się ponownie pod kontrolą Armii Czerwonej. W latach 1944–1991 należało do Ukraińskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej w składzie ZSRR.
Oborniki – miasto w województwie wielkopolskim, w powiecie obornickim, siedziba władz gminy miejsko-wiejskiej Oborniki oraz powiatu obornickiego. Leży nad rzeką Wartą u ujścia rzeki Wełny. Gmina zajmuje powierzchnię 340,2 km². Środkową część gminy zajmuje Kotlina Gorzowska. Elementem dominującym w krajobrazie są lasy. Największe obszary leśne znajdują się w północno-zachodniej części, stanowią one wschodnią część Puszczy Noteckiej. Ważnym elementem środowiska geograficznego są rzeki o charakterze nizinnym. Nad jedną z nich – Wełną – znajduje się rezerwat przyrody Słonawy.