Wygrana młodych szczypiornistów z SP nr 3 z Obornik Śląskich na Mikołajkowym Turnieju w Komprachcicach | Oficjalny serwis Gminy Oborniki Śląskie

Oborniki Śląskie, Poland

W piątek 6 grudnia 2013 roku w Komprachcicach koło Opola odbył się Mikołajkowy Turniej w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców o „Puchar Dyrektora OSiR Komprachcice”. W Turnieju wzięło udział 6 drużyn z trzech szkół podstawowych: PSP nr 3 Oborniki Śląskie, PSP nr 24 Opole oraz PSP Komprachcice. Grano dwa razy 15 min dowolnym systemem obrony. Dla uczniów z naszej szkoły był to pierwszy tak daleki wyjazd na Turniej. Jechaliśmy na niego z pełnymi nadziejami na bardzo dobry wynik i przede wszystkim fajną zabawę. Jednak to co osiągnęliśmy zaskoczyło nawet samego trenera drużyn. Ale może po kolei…

Dziewczęta

Nasze dziewczyny pojechały na Turniej bez swojej najlepszej zawodniczki Moniki Ołdziejewskiej, która parę dni wcześniej miała usuwany wyrostek, ale za to z najlepszą bramkarką Turnieju o „Puchar  Lata 2013” – Karoliną Natanek, który organizowany był w czerwcu przez Gimnazjum „Handball 28” we Wrocławiu (nasze dziewczyny zajęły tam drugie miejsce). W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z faworytkami Turnieju, czyli PSP nr 24 Opole. Chaos jaki panował na boisku przeszkadzał jednej i  drugiej drużynie, na szczęście nasze dziewczyny jako pierwsze rzuciły bramkę i dzięki wspaniałej postawie naszej bramkarki do przerwy prowadziły 1-0.  W drugiej połowie, przyspieszyliśmy swoją grę co dało efekt rzuceniem jeszcze trzech bramek. Przeciwniczki natomiast były bezradne wobec dobrej postawy Karoliny na bramce, nie wykorzystując dwóch karnych opolanki przegrały mecz 1-4.  W drugim spotkaniu nasze dziewczyny dość gładko pokonały drużynę gospodarzy 7-0. Wynik mógłby być jeszcze wyższy, gdyby nasze dziewczęta wykorzystały wszystkie swoje okazje do strzelenia bramki, w tym rzut karny, który wykonywała debiutująca w oficjalnym meczu Ala Łucinkiewicz z czwartej klasy.

Wyniki:

PSP 24 Opole  - PSP Komprachcice               12-1 (9-0)

PSP 24 Opole  - PSP nr 3 Oborniki Śląskie     1-4 (0-1)

PSP Komprachcice - PSP nr 3 Oborniki Śląskie         0-7 (0-3)

Tabela końcowa:

1. 1.      PSP nr 3 Oborniki Śląskie     2          4          11-1
  2. PSP nr 24 Opole                     2          2          13-5
  3. PSP Komprachcice                 2          0          1-19

Nasze dziewczęta wystąpiły w składzie: Alicja Łucinkiewicz, Zofia Wojciechowska, Paulina Szuba, Anna Gołecka, Kornelia Król, Kamila Ścisłowska, Sandra Wilman, Daria Gruberska, Karolina Natanek, Emilia Jarczewska, Kinga Michałowska, Natalia Rybak, trenerem zespołu był: Łukasz Polak.

Chłopcy

Chłopcy pojechali na Turniej w najmocniejszym składzie, w skaldzie zabrakło tylko leworęcznego kołowego Michała Głąbickiego, który zachorował. W pierwszym meczu podobnie jak dziewczęta zmierzyliśmy się z mocnym zespołem z Opola. Od pierwszej minuty widać było, że walka będzie ciężka. Bramka za bramkę strata za stratę. Żadna z drużyn nie potrafiła osiągnąć większej przewagi. Także po pierwszej połowie prowadziliśmy tylko 9-8. Po przerwie i poważnej rozmowie z zawodnikami, gra naszego zespołu od razu wyglądała inaczej. Akcje zaczęły nabierać tempa, w końcu zaczęła działać szczelna obrona a w bramce wyśmienicie spisywał się Dominik Łagosz, który uchronił nasz zespół przed stratą większej ilości bramek. Bardzo dobrze na rozegraniu rozdzielał piłki Grzegorz Raczyński a formalności dopełniali Sebastian Rychter i Filip Krupa. Tak więc po bardzo dobrej drugiej połowie pokonaliśmy zespół z Opola 21-13. W swoim drugim meczu graliśmy z gospodarzami, którzy w pierwszym swoim meczu w samej końcówce przegrali z Opolem. Nasi zawodnicy odcięli z gry najlepszego zawodnika z Komprachcic nie dając mu wiele miejsca do gry i. Dało to efekt już po pierwszych 15 minutach, wynik 12-4 wiele mówi. Na bramce znakomicie spisywał się Karol Rejman, broniąc kilka trudnych piłek. W drugiej połowie kontrolowaliśmy przebieg meczu i zasłużenie wygraliśmy 18-8, po raz pierwszy wygrywając Turniej.

Wyniki:

PSP 24 Opole  - PSP Komprachcice               18-16 (12-3)

PSP 24 Opole  - PSP nr 3 Oborniki Śląskie     13-21 (8-9)

PSP Komprachcice - PSP nr 3 Oborniki Śląskie         8-18 (4-12)

1. 4.      PSP nr 3 Oborniki Śląskie     2          4          39-21
  2. PSP nr 24 Opole                     2          2          31-37
  3. PSP Komprachcice                 2          0          24-36

Nasi chłopcy wystąpili w składzie: Kamil Wróbel, Karol Rejman, Grzegorz Raczyński, Marcel Król, Krystian Kubas, Kacper Nawalaniec, Dominik Łagosz, Piotr Kurnicki, Filip Krupa, Daniel Słomian, Sebastian Rychter, trenerem drużyny był: Łukasz Polak.

Oprócz dyplomów i pucharów za I miejsce wróciliśmy także z nagrodami indywidualnymi. Wśród dziewcząt królem strzelców została: Kamila Ścisłowska a najlepszą bramkarką Karolina Natanek. Wśród chłopców najlepszymi bramkarzami turnieju zostali ex aequo: Dominik Łagosz i Karol Rejman. Wyróżnieni zawodnicy dostali statuetki, wszyscy soczek i batonik oraz prezenty mikołajowe.

Z tego miejsca chciałbym podziękować wszystkim dzięki którym wyjazd mógł się odbyć szczególnie za pokrycie kosztów wyjazdu na Turniej: Rada Rodziców  przy PSP nr 3 w Obornikach Śląskich, firmie „Łowcy Talentów Jersz”,