Finał Powiatowy w Sztafetowych Biegach Przełajowych | Oficjalny serwis Gminy Oborniki Śląskie

Oborniki Śląskie, Poland

Finał Powiatowy w Sztafetowych Biegach Przełajowych

W słoneczne przedpołudnie 2 października 2013 roku w parku Solidarności w Trzebnicy odbył się Finał Powiatowy w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców. Do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn dziewcząt (z gmin: Trzebnica, Żmigród, Prusice, Oborniki Śląskie) oraz 7 drużyn chłopców (z gmin: Trzebnica, Żmigród, Prusice, Zawonia, Oborniki Śląskie).

W rywalizacji znakomicie zaprezentowały się szkoły z naszej gminy, które nadawały ton zawodów zostawiając w tyle faworyzowane szkoły z Trzebnicy!
Wśród dziewcząt drugie miejsce zajęła szkoła z Pęgowa a trzecie "Trójka" z Obornik Śląskich. Wygrał Żmigród.
Prawdziwa bomba wybuchła jednak wśród chłopców. Niespodziewanie ku zaskoczeniu chyba wszystkich wygrał Pęgów!!! Po raz drugi tego dnia trzecie miejsce zajęła obornicka "Trójka". Nasze szkoły przedzielił tylko Żmigród, który jako jedyny potrafił dotrzymać kroku (biegowego) naszym szkołom!!!
Pęgów uzyskał awans do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 10 października aż w Olszynie.
Zwycięskie ekipy otrzymały pucharu a pierwsze trzy miejsca medale ufundowane przez Stowarzyszenie Oświatowe SOWA z Trzebnicy, które współpracuje z Powiatowym Szkolnym Związkiem Sportowym w Trzebnicy.
Wszystkim uczniom/zawodnikom należą się ogromne podziękowania za walkę na trasie biegu. A opiekunom za wyselekcjonowanie i przygotowanie uczniów do zawodów. Oby tak dalej :)