KLAUZULA INFORMACYJNA

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy Politykę prywatności naszego Serwisu. W poniższym dokumencie wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r. Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.

Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych i w celach analitycznych przez Urząd Miejski w Obornikach Śląskich oraz przez zaufanych partnerów.

Administratorem danych osobowych Użytkowników Serwisu Urzędu Miejskiego w Obornikach Śląskich zwanego dalej Serwisem jest:
Burmistrz Obornik Śląskich,
z siedzibą  w Obornikach Śląskich przy ul. Trzebnickiej 1.

Zaufani partnerzy:

Administrator – Burmistrz wyznaczył inspektora ochrony danych osobowych, z którym można się skontaktować poprzez email iod@oborniki-slaskie.pl, lub pisemnie na adres siedziby administratora. Z inspektorem ochrony danych osobowych można się kontaktować we wszystkich sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych oraz korzystania z  praw związanych z przetwarzaniem.

Każdemu Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do jego danych, prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych oraz prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych

Pliki cookies oraz dane użytkowników wykorzystywane są w celu:
a) dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb;
b) tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości;

"Cookies" (ciasteczka) co to takiego?
"Cookies" (ciasteczka) są to pliki tekstowe wysyłane przez odwiedzane strony internetowe i przechowywane na komputerze Internauty. Domyślne parametry ciasteczek pozwalają na odczytanie informacji w nich zawartych jedynie serwisowi, który je wcześniej utworzył.
Przykłady wykorzystania plików cookies na stronach:

  • przy informacjach na temat bieżącej sesji przeglądania.
  • mierzenie ruchu użytkownika na stronach za pomocą statystyk,
  • zapamiętywanie rozmiaru czcionki,
  • pliki cookies serwisu Facebook oraz YouTube.

W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany domyślnych ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).

Close GDPR info
czwartek, 06 października 2022

Wersja tekstowa

Biuletyn Informacji Publicznej

Oborniki Śląskie

e-urzad

Wybierz wersję językową:

Pokażlanguage selection

RSSFacebookYouTube

Newsletter Pokaż newsltter block

Wybierz kategorię wiadomości, które chcesz otrzymywać:

Kalendarz wydarzeń

Październik 2022

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Razem zadbajmy o czyste powietrze zaczynając od nas samych!

Gmina Oborniki Śląskie otrzymała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w ramach projektu "Ku poprawie jakości powietrza."

Zgodnie z założeniami projektu zostały zakupione bidony o pojemność 500 ml. Każdy bidon wolny jest od toksycznego bisfenoli - BPA, BPS iBPF Bidon jest całkowicie szczelny i stabilny. Każdy jego element jest demontowany w celu umycia lub wymiany - włącznie z ustnikiem. Bidon przeznaczony jest
do wszelkich napojów o temperaturze do 80 stopni C.

Zakupione bidony są rozdawane dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy odwiedzających z opiekunami Urząd Miejski w Obornikach Śląskich, jak również przekazane będą do szkół podstawowych w ramach planowanych
konkursów i spotkań edukacyjnych.

Każdy bidon posiada nadruk promujący korzystanie z odnawialnych źródeł energii oraz termomodernizację, jazdę na rowerze, sadzenie drzew, korzystanie z komunikacji zbiorowej.

Celem takich działań jest zwiększenie świadomości u najmłodszych i ich rodziców poprzez wdrażanie prostych zachowań we własnym otoczeniu mających znaczny wpływ na zmniejszenie niskiej emisji.

W ramach projektu przeprowadzone będą konkursy w szkołach podstawowych na terenie Gminy Oborniki Śląskie dla dwóch kategorii wiekowych - dla klas od 0 do 4 i dla klas od 4 do 8. Dla młodszych klas konkurs będzie polegać na wykonaniu pracy plastycznej (rysunek), natomiast dla uczniów starszych klas konkurs będzie dotyczył na opracowaniu komiksu składających się z maksymalnie 8 scen. Wszystkie prace będą musiały dotyczyć tematyki przedstawiającej działania na rzecz ochrony powietrza.
Akcja edukacyjna dotycząca konkursów będzie bezpośrednio przekazana do dyrekcji szkół podstawowych znajdujących się na terenie naszej gminy.

Przekazane bidony mają też ograniczyć kupowanie wody oraz innych napojów sprzedawanych w butelkach typu pet, które są wyprodukowane z szkodliwych substancji, co w konsekwencji wpłynie pozytywnie na stan zdrowia i zdecydowanie ograniczy ilość wyprodukowanych odpadów.

Razem zadbajmy o czyste powietrze zaczynając od nas samych!

Zapraszamy do Urzędu Miejskiego w Obornikach Śląskich, pok. nr 7 po odbiór bidonów dla najmłodszych.

Archiwum aktualności