KLAUZULA INFORMACYJNA

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy Politykę prywatności naszego Serwisu. W poniższym dokumencie wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r. Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.

Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych i w celach analitycznych przez Urząd Miejski w Obornikach Śląskich oraz przez zaufanych partnerów.

Administratorem danych osobowych Użytkowników Serwisu Urzędu Miejskiego w Obornikach Śląskich zwanego dalej Serwisem jest:
Burmistrz Obornik Śląskich,
z siedzibą  w Obornikach Śląskich przy ul. Trzebnickiej 1.

Zaufani partnerzy:

Administrator – Burmistrz wyznaczył inspektora ochrony danych osobowych, z którym można się skontaktować poprzez email iod@oborniki-slaskie.pl, lub pisemnie na adres siedziby administratora. Z inspektorem ochrony danych osobowych można się kontaktować we wszystkich sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych oraz korzystania z  praw związanych z przetwarzaniem.

Każdemu Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do jego danych, prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych oraz prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych

Pliki cookies oraz dane użytkowników wykorzystywane są w celu:
a) dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb;
b) tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości;

"Cookies" (ciasteczka) co to takiego?
"Cookies" (ciasteczka) są to pliki tekstowe wysyłane przez odwiedzane strony internetowe i przechowywane na komputerze Internauty. Domyślne parametry ciasteczek pozwalają na odczytanie informacji w nich zawartych jedynie serwisowi, który je wcześniej utworzył.
Przykłady wykorzystania plików cookies na stronach:

  • przy informacjach na temat bieżącej sesji przeglądania.
  • mierzenie ruchu użytkownika na stronach za pomocą statystyk,
  • zapamiętywanie rozmiaru czcionki,
  • pliki cookies serwisu Facebook oraz YouTube.

W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany domyślnych ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).

Close GDPR info
piątek, 09 grudnia 2022

Wersja tekstowa

Biuletyn Informacji Publicznej

Oborniki Śląskie

e-urzad

Wybierz wersję językową:

Pokażlanguage selection

RSSFacebookYouTube

Newsletter Pokaż newsltter block

Wybierz kategorię wiadomości, które chcesz otrzymywać:

Kalendarz wydarzeń

Grudzień 2022

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Events of the day 10 Grudzień 2022 (sobota)
11
12
13
14
15
16
Events of the day 17 Grudzień 2022 (sobota)
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nowe ceny za odpady. Dlaczego zmieniają się stawki?

Szanowni Mieszkańcy!

W dniu 24 września 2020 roku podczas Sesji Rady Miejskiej w Obornikach Śląskich będzie podejmowany pakiet uchwał dotyczących zmian w systemie gospodarowania odpadami komunalnymi na terenie naszej Gminy. Z dniem 1 listopada 2020 roku zostanie wprowadzony obowiązek prowadzenia segregacji odpadów oraz nowa stawka opłaty za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych na terenach nieruchomości zamieszkałych oraz ulga dla właścicieli nieruchomości kompostujących bioodpady w przydomowych kompostownikach.

W związku ze stale rosnącą ilością odpadów, w szczególności frakcji odpadów biodegradowalnych (średnia 263 ton/m-c), plastiku (średnio 64 ton/m-c), szkła (średnia 55 ton/m-c) oraz kosztów zagospodarowania system gospodarowania odpadami nie bilansuje się.

Szacowana kwota wpływu do budżetu z tytułu opłat za odbiór odpadów na 2021 roku, w momencie utrzymania stawki 23,00zł/os wyniosłaby 5 003 052,00 zł, natomiast szacowane koszty ponoszone przez Gminę to 7 635 442,84zł. W związku z faktem, iż wpływy budżetu z tytułu opłaty wnoszonej przez mieszkańców oraz koszty ponoszone przez Gminę powinny się bilansować, konieczne było ponowne przeliczenie stawek oraz jej podwyższenie do kwoty 35,10zł.

W celu zmniejszenia ilości powstających odpadów zachęcamy mieszkańców naszej Gminy do kompostowania odpadów ulegających biodegradacji, używania toreb wielokrotnego użytku czy zakupu zwrotnych butelek. Takie działanie spowoduje zmniejszenie  ilości odpadów i tym samym kosztów ich zagospodarowania, co ma bezpośredni wpływ na stawkę opłaty. Przypominamy również o konieczność zgłaszania zmiany ilości osób zamieszkujących daną nieruchomość w terminie 10 dni od dnia zaistnienia zmiany.

 

 

 

Archiwum aktualności