nowy naglowek

Strona główna   Gmina   Rada Miejska   Urzad Miejski   Gminne Jednostki Organizacyjne

Geografia   Historia miasta   Kultura i sztuka   Turystyka i rekreacja   Oferta inwestycyjna   Teleadresy
 

29 lipca 2010

      
     

 Nowa i nowoczesna OSP Rościsławice

 

 

 

 

 

Ochotnicza Straż Pożarna w Rościsławicach została założona 27.03 1955 r. Założycielem był Mieczysław Drabik. Budynek remizy wybudowano w 1990, wyposażając go w samochód pożarniczy Star 266, który jest użytkowany do dziś. W roku 2008 powstało Centrum Kształcenia na Odległość wyposażone w internetową pracownię komputerową. Znacząca rozbudowa remizy dokonała się w 2010 o boks garażowy, część socjalną i salę, która może być konferencyjną lub bankietową oraz wykonaniem podjazdu z kostki betonowej. Jednocześnie z modernizacją, prowadzoną przez samorząd gminny, rozpoczęliśmy starania o  otrzymanie sztandaru Związku Ochotniczej Straży Pożarnej Rzeczypospolitej Polskiej – mówił Dariusz Blabuś prezes OSP Rościcławice w czasie uroczystości otwarcia remizy po rozbudowie i wręczenia sztandaru.

Członkowie OSP Rościsławice stawili się na uroczystości 24 lipca 2010 w komplecie.

 

W budynku OSP działa Centrum Kształcenia utworzone w ramach projektu Europejskiego Funduszu Społecznego  "Wioska internetowa - kształcenie na odległość na terenach wiejskich".

 

Koszt modernizacji remizy - bez pojazdu - wyniósł 428.423,- zł sfinansowane z budżetu gminy Oborniki Śląskie.

  Modlitwa przed otwarciem remizy. Od lewej: ks. proboszcz Adam Plewa, komendant MG/ZOSP RP Oborniki Śląskie Stanisław Hurkasiewicz, gospodarz OSP Rościsławice Tomasz Żelazny, przewodniczący Komitetu Fundatorów Sztandaru Mariusz Kowalczyk, prezes OSP Rościsławice Dariusz Blabuś.

Ostatnie cięcie należało do członka Zarządu Wojewódzkiego Związku OSP RP druha Andrzeja Łabentowicza, który również w imieniu Zarządu Głównego ZOSP RP przekazał sztandar OSP Rościsławice.

Prezentacja sztandaru z patronem strażaków św. Florianem.

Symboliczne wbijanie gwoździ w drzewce sztandaru przez jego Fundatorów. Agnieszka Żelazna wpisuje się do Księgi Pamiątkowej, Jadwiga Mróz wbija gwóźdź.

Fundatorzy Sztandaru

1.    Agnieszka Żelazna

2.    Jadwiga Mróz

3.    Mariusz Kowalczyk

4.    Burmistrz Paweł Misiorek

5.    Wiceburmistrz Maciej Borowski

6.    Przewodniczący RM Szczepan Antoszczyszyn

7.    OSP Rościsławice

8.    OSP Uraz

9.    Komendant Gminny OSP Stanisław Hurkasiewicz

10. Prezes ZGK Arkadiusz Poprawa\

11. OSP Starokrzepice

12. Stolarnia Rondo

13. Stefan Kałuża

14. Nadleśniczy Kazimierz Pakulski

15. Bank Spółdzielczy Oborniki Śląskie

16. Bar Matti

17. Paweł Czerwiński

18. Rafał Szymkowiak

19. Piotr Baraniuk, stolarnia

20. Piotr Kredziński

21. Adam Miedzianka

22. Paweł Szemiel

Na otwarcie swojej remizy licznie przybyli mieszkańcy Rościsławic.


http://maly/oborniki/zpr/styczen_2006/spis_tresci.htm

Serwis prasowy nr 170
Listopad 2010